STRONA GŁÓWNA / FASADY / ZNA PARK SPOOR NORD, ANTWERPIA, BELGIA

ZNA Park Spoor Nord, Antwerpia, Belgia

ZNA Park Spoor Nord, Antwerpia, Belgia

Gigantyczny obiekt szpitalny na 340 łóżek na 19 kondygnacjach, usytuowany blisko portu w północnej dzielnicy miasta, wpisany w kompleks tak zwanego “bulwaru szpitalnego”, skupiającego wiele usług medycznych, ale również wieże mieszkalne, obiekty handlowe i gastronomiczne.
Budynek realizowany w bardzo ciekawej technologii prefabrykatów żelbetowych, w które wstawiane są gotowe okna już na terenie fabryki. Co więcej, okna te nie są jednopłaszczyznowe lecz przestrzenne na planie “Z”, i są instalowane w prefabrykatach “na gotowo”, wraz ze szkleniem z narożnikami strukturalnymi, wszelkimi obróbkami i membranami. Następnie prefabrykaty o wadze do 18 ton transportowane są na budowę i zawieszane na konstrukcji obiektu jak historyczna “wieka płyta”, choć z zupełnie współczesną, fantastyczną dokładnością i precyzją montażu klocków LEGO. W drugim etapie, już na placu budowy, dookoła okien zostaną zainstalowane glify i parapety, a następnie powierzchnia żelbetu zostanie ocieplona i pokryta mozaiką szklaną.

  • 920 sztuk okien przestrzennych “łamanych” o powierzchni ok. 6 m2 / szt.
  • wykończenie powierzchni aluminiowych w najwyższej klasie odporności na korozję kapilarną – preanoda + powłoka proszkowa QUALIMARINE
  • narożniki całoszklane klejone strukturalnie
  • nietypowa sekwencja montażu okien do elementów żelbetowych na terenie zakładu przygotowującego prefabrykaty


Galeria zdjęć

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą lub masz pytania.

Bezpłatnie skonsultuj się z naszym ekspertem!

Skontaktuj się za nami


  +48 22 776 30 14

Biuro Obsługi Klienta (pon.–pt. 08.00–16.00)